Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pierwszoklasiści  Broniewskiego są już prawowitymi uczniami naszego Liceum !

Dzień przed ślubowaniem, jak co roku, odbył się Rajd Pierwszaka, organizowany przy pomocy Samorządu Szkolnego. Uczniowie wyruszyli spod szkoły w kilku mniejszych grupach. Do pokonania mieli trasę ok. 5 km. Pod opieką nauczycieli i wychowawców szybko i bezpiecznie dotarli na miejsce spotkania. W leśniczówce na Gutwinie czekały już grillowane kiełbaski i ziemniaki z ogniska. Z uśmiechami na twarzy nabrali siły i zaczęli integrację z rówieśnikami ale także ze starszymi koleżankami i kolegami z SU, którzy chętnie odpowiadali na zadawane pytania oraz opowiadali o życiu szkolnym w naszym Liceum. Najważniejszym punktem  tej imprezy było przedstawienie klas. Każda klasa miała przygotowany krótki spektakl lub piosenkę opowiadające  o profilu klasy. Widowiska rozbawiały do łez nauczycieli oraz uczniów. Pierwszacy po raz pierwszy przedstawili swoje umiejętności muzyczne i aktorskie, tym samym zapewniając wszystkich , że nie zabraknie nam aktorów i muzyków do przyszłych imprez i przedstawień szkolnych. Każde przedstawienie klas było tak dobrze przygotowane i zaprezentowane, że jury pod czujnym okiem pana Dyrektora nie mogło zdecydować, która z klas wygrywa ten konkurs, więc wszystkie klasy zajęły równorzędne pierwsze miejsca. Nagrodą był dzień bez pytania dla całej klasy do wykorzystania w ciągu całego roku szkolnego. Oczywiście, nie mogło zbraknąć wspólnych tańców i zabaw. Uczniowie razem ze starszymi kolegami i koleżankami zatańczyli belgijkę oraz inne tańce integracyjne. Rajd zakończył się sukcesem – uczniowie pierwszych klas poznali bliżej nauczycieli oraz innych uczniów, poznali i dowiedzieli się więcej o szkole. Zmęczeni wróciliśmy do domów.