Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wizyta w PŚ

Politechnika Świętokrzyska objęła patronatem naukowym klasę o profilu politechnicznym, która rozpoczęła naukę w naszej szkole w roku szkolnym 2016/17. Celem tego przedsięwzięcia jest poszerzenie zainteresowań i pogłębienie wiedzy uczniów z zakresu matematyki, fizyki, chemii i informatyki, propagowanie wiedzy technicznej, zwiększenie zainteresowania uczniów podejmowaniem studiów politechnicznych oraz wymiana doświadczeń dydaktycznych pomiędzy nauczycielami Liceum i kadrą naukowo- dydaktyczną PŚ. Współpraca w ramach patronatu będzie polegała między innymi na merytorycznym wspomaganiu procesu dydaktycznego w celu przygotowania młodzieży do kontynuacji nauki na studiach wyższych, również na Politechnice Świętokrzyskiej. Młodzież będzie miała  możliwość udziału w zajęciach na Politechnice, co pozwoli nie tylko na pogłębienie wiedzy, ale również na przybliżenie przyszłym studentom charakteru i specyfiki zajęć na wyższej uczelni.  Atrakcyjną dla naszych uczniów formą współpracy będą także zajęcia prowadzone przez nauczycieli akademickich w naszej szkole. Idea objęcia patronatem szkół ponadgimnazjalnych przez uczelnie wyższe to możliwość poznania przez młodzież środowiska akademickiego, jego życia kulturalnego i naukowego. Umowa o współpracy otworzyła nowe perspektywy, które pozwolą  młodzieży rozwijać swoje umiejętności i zdolności ale również położą solidny fundament pod kolejny etap edukacji. Współpraca nawiązana w ramach patronatu przyczyni się do rozwoju młodzieży i przełoży na  świadome podjęcie przez nich decyzji o wyborze swojej drogi edukacyjnej po ukończeniu szkoły ponadgimnazjalnej.

Czytaj więcej...

Dlaczego warto uczyć się matematyki?

„Kto lekceważy osiągnięcia matematyki, przynosi szkodę całej nauce, ponieważ ten, kto nie zna matematyki, nie może poznać innych nauk ścisłych i nie może poznać świata”
                                Roger Bacan

Dlaczego warto uczyć się matematyki?

Czytaj więcej...