Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Henryk VIII i jego sześć żon - Bronek na scenie kina Etiuda

Henryk VIII z dynastii Tudorów odegrał niezwykle ważną rolę w historii Anglii, a także tegorocznych maturzystów LO nr III którzy, zafascynowani jego politycznymi i miłosnymi zawirowaniami zdecydowali się wystawić spektakl poświęcony jego życiorysowi. Scenariusz został napisany przez Darię Kwiatkowską i Patrycję Kęskę. Inspiracją była jedna z lekcji angielskiego, podczas której uczniowie obejrzeli film o wspomnianym królu. Jak sami mówią był to impuls do pierwszych potyczek ze scenariuszem. Po zapoznaniu się z nim, role zostały obsadzone a głównym wyznacznikiem było serce i pasja do języka angielskiego.

Czytaj więcej...

I miejsce w konkursie czytelniczym

W dniu 24.04.2017r. odbył się konkurs czytelniczy "Lubię czytać" pod patronatem Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki, zorganizowany przez Bursę Szkolną w Ostrowcu Św. Głównym celem konkursu jest promowanie czytelnictwa wśród młodzieży. W tym roku uczestnicy musieli wykazać się znajomością książki Moniki Kowaleczko - Szumowskiej "Galop 44".

Czytaj więcej...

Sukces „Ratowników” z Broniewskiego

Dnia 13 maja  2017r. odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy organizowane przez PCK w Ostrowcu Świętokrzyskim pod patronatem Starosty Ostrowieckiego Zbigniewa Dudy.

Czytaj więcej...

Wyróżnienie w konkursie fotograficznym

Uczennica klasy 1e WIKTORIA KOLASA została doceniona przez organizatorów konkursu fotograficznego "Flora w obiektywie". Tematem VI Edycji Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego organizowanego przez Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach była przyroda widziana okiem młodego człowieka. Oprócz Wiktorii Kolasy w konkursie naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Jaśkiewicz kl. 1a, Olga Bąbel kl 1e oraz Agnieszka Budzeń  kl. 1b.

Czytaj więcej...

Wyróżnienie w konkursie plastycznym

Diana Góralska z klasy 1c została wyróżniona w międzypowiatowym konkursie plastycznym "Mały Książę" organizowanym przez Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Św. Zadaniem uczestnika konkursu było wykonanie jednej pracy plastycznej ilustrującej jeden z podanych cytatów z książki "Mały Książę" Antoine de Saint - Exupery. Na konkurs wpłynęło 77 prac z: Ostrowca, Kielc, Starachowic i innych pobliskich miejscowości.  Wyróżnionej Dianie Góralskiej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej...