Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wielki sukces najmłodszych uczniów Broniewskiego

Wielki sukces odnieśli uczniowie Broniewskiego w tegorocznej edycji Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Szkoła wystawiła II zespoły.
I zespół wystartował w Bloku A - "Innowacje Techniczne" w kategorii "Pomoce Dydaktyczne". Kamila Kurian z klasy 1d i Natalia Krupa z kl.3d zaprezentowały pracę na temat: "Aromaterapia - czyste i ekologiczne źródła zdrowia". Praca ta zdobyła I miejsce w eliminacjach wojewódzkich i została skierowana do eliminacji centralnych. Tam uczennice zostały laureatkami, zapewniając sobie tym samym indeksy na wszystkie uczelnie techniczne, a także na wydziały lekarskie uczelni medycznych, np. Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. O takim osiągnięciu można marzyć, ponieważ uczennice, będąc jeszcze w szkole średniej, zapewniły sobie drogę na wyższe uczelnie i do tego bardzo renomowane. Uczennice pracowały przy merytorycznym wsparciu dyr. Liceum Ogólnokształcącego p. Roberta Wardy i nauczycielki chemii w tym liceum p. Barbary Cecot. II zespół, który pracował pod kierunkiem nauczycielki chemii, p. Doroty Kamińskiej, zajął I miejsce w eliminacjach wojewódzkich i brał udział w eliminacjach centralnych. Uczniowie:
Aleksandra Mruk z kl.2d i Dominik Płaza z kl. 2d przedstawili pracę na temat:”Fitoekstrakcja jako metoda usuwania metali ciężkich z gleby”.

Czytaj więcej...

Sukces uczennicy Bronka w konkursie geologicznym

W dniach 25 i 26 marca w Chęcinach odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej OKAWANGO 2019. Martyna Kasprowicz z klasy II B uzyskała tytuł finalisty OKAWANGO. Podczas 2-dniowych zmagań w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej – najnowocześniejszym tego typu obiektem w Europie – był test z wiedzy geologicznej, prezentacja wybranego przez siebie obiektu geologicznego oraz warsztaty terenowe.

Czytaj więcej...

Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii

W dniu 14 marca 2019 roku w Kielcach odbyły się eliminacje okręgowe "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii". Nasze uczennice odniosły ogromny sukces. Kinga Wielgus zajęła I miejsce, a Agnieszka Orłowska IV.  Eliminacjom towarzyszyły ogromne emocje, ponieważ zadania testowe okazały się znacznie trudniejsze niż w roku ubiegłym. Regulamin olimpiady przewiduje, że trzy pierwsze miejsca przechodzą do następnego etapu.  W eliminacjach centralnych reprezentować nasz region będzie Kinga Wielgus.

Czytaj więcej...

Sukces uczennic Broniewskiego w konkursach o regionie świętokrzyskim

Uczennice naszego liceum odniosły sukces w konkursach o naszym regionie.
W dniu 14 marca w siedzibie Oddziału Świętokrzyskiego PTTK im. Stanisława Jeżewskiego w Ostrowcu Św. ogłoszono wyniki etapu oddziałowego XXIII Konkursu "Moja Ojczyzna w Dolinie Kamiennej" oraz etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę".

Czytaj więcej...